Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ και οι ελληνικές συμμετοχές την 7η μέρα

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016
Ποιοι Έλληνες αθλητές θα δώσουν σήμερα τη μάχη του στο Ρίο της Βραζιλίας;

Σήμερα μπαίνει ο στίβος στο Ολυμπιακό πρόγραμμα και φυσικά υπάρχουν και ελληνικές συμμετοχές. Η Ελλάδα δεν διεκδικεί κάποιο μετάλλιο σήμερα, αλλά θα έχουμε μια πιο καθαρή εικόνα στην ιστιοπλοΐα. Οι Ελληνες καπετάνιοι διεκδικούν την είσοδό τους στην κούρσα μεταλλίων.

Δείτε ποιοι αγωνίζονται σήμερα

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
Μίτας Ευθύμιος, Σκητ, Προκρ. 1η μέρα

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
Αγγελόπουλος – Τζιάλλας – Τσίλης – Χρήστου τετράκωπος άνευ, ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΣΤΙΒΟΣ
Υφαντίδου Σοφία, έπταθλο
Πάππα Αλεξία, 10.000μ, ΤΕΛΙΚΟΣ
Τεντόγλου Μιλτιάδης, μήκος, προκρ.
Παπαμιχαήλ Αλέξανδρος, 20χλμ Βάδην, Τελικός,

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ
Ιακωβίδης Θεόδωρος, 85κ., γκρουπ Β

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
Σκαρλάτου Αγγελική, RSX
Μάντης – Καγιαλής470 ανδρών
Κοκκαλάνης Βύρων, RSX

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Δράκου Θεοδώρα, 50μ., ελεύθερο, προκρ.
4Χ100μ. Μ.Ο. 4 X 100μ Medley Relay, προκρ.

THΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12:30 ΕΡΤ2: Κολύμβηση
14:25 OTE sport3HD: Κωπηλασία
14:30 ΕΡΤ2: Κωπηλασία
15:00 ΕΡΤ3: Πόλο ανδρών: Ουγγαρία – Ιαπωνία
15:00 OTE sport4HD: Πόλο ανδρών: Ουγγαρία-Ιαπωνία
15:20 OTE sport1HD: Στίβος
15:30 ΕΡΤ1: Στίβος
16:20 ΕΡΤ3: Πόλο ανδρών: Κροατία – Ιταλία
16:20 OTE sport4HD: Πόλο ανδρών: Κροατία-Ιταλία
16:55 OTE sport2HD: Σκοποβολή
17:40 ΕΡΤ3: Πόλο ανδρών: ΗΠΑ – Μαυροβούνιο
17:40 OTE sport4HD: Πόλο ανδρών: ΗΠΑ-Μαυροβούνιο
17:50 ΕΡΤ2: Τένις
17:50 OTE sport3HD: Τένις
19:00 ΕΡΤ2: Κολύμβηση
19:00 ΕΡΤ3: Ποδόσφαιρο γυναικών
19:00 OTE sport4HD: Κολύμβηση
20:00 OTE sport2HD: Τραμπολίνο
20:25 ΕΡΤ1: Στίβος
20:25 OTE sport1HD: Στίβος
21:00 ΕΡΤ3: Τοξοβολία
21.25 ΕΡΤ2: Τραμπολίνο
21:45 OTE sport4HD: Καταδύσεις
22:00 ΕΡΤ1: Ποδηλασία
22:10 ΕΡΤ2: Χάντμπολ γυναικών: Ρουμανία – Ισπανία
22:15 OTE sport1HD: Ποδηλασία πίστας
22:35 OTE sport2HD: Τζούντο
23:00 ΕΡΤ3: Πυγμαχία
23:50 ΕΡΤ2: Μπιτς βόλεϊ
01:00 ΕΡΤ2: Μπάσκετ ανδρών: ΗΠΑ – Σερβία
01:00 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: ΗΠΑ-Σερβία
01:00 OTE sport4HD: Αρση Βαρών
01:30 ΕΡΤ3: Πόλο ανδρών: Ελλάδα – Βραζιλία
01:30 OTE sport1HD: Πόλο ανδρών: Ελλάδα-Βραζιλία
02:10 ΕΡΤ1: Στίβος
02:15 OTE sport3HD: Στίβος
02:50 ΕΡΤ3: Πόλο ανδρών: Ισπανία – Γαλλία
03:50 OTE sport4HD: Στίβος
03:55 OTE sport1HD: Κολύμβηση
04:00 ΕΡΤ2: Κολύμβηση
04:30 ΕΡΤ3: Μπάσκετ ανδρών: Γαλλία – Βενεζουέλα
04:30 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Γαλλία-Βενεζουέλα
05:30 ΕΡΤ2: Μπιτς βόλεϊ

TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

15:00-16:45 Ατομικό Γυναικών (φάση «16»)
21:00-23:10 Ατομικό Γυναικών (προημιτελικοί, ημιτελικοί, ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

22:00-00:10 Σύνθετο ατομικό γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ

14:00-20:00 Ομιλοι Ανδρών
Ομιλοι Γυναικών
Ομιλοι Διπλών Ανδρών
Ομιλοι Διπλών Γυναικών
Ομιλοι Μικτών
21:30-24:00 Ομιλοι Ανδρών
Ομιλοι Γυναικών
Ομιλοι Διπλών Ανδρών
Ομιλοι Διπλών Γυναικών
Ομιλοι Μικτών
01:30-05:00 Ομιλοι Ανδρών
Ομιλοι Γυναικών
Ομιλοι Διπλών Ανδρών
Ομιλοι Διπλών Γυναικών
Ομιλοι Μικτών

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

17:00 – 19:45 Προκριματικοί 56, 64, 69, 81 κιλά ανδρών
23:00 – 01:45 Προκριματικοί 56, 64, 69, 81 κιλά ανδρών

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΣΛΑΛΟΜ

18:30 ? 22:00
Ημιτελικά: C2 ανδρών
Ημιτελικά: K1 γυναικών
ΤΕΛΙΚΟΣ: C2 ανδρών
ΤΕΛΙΚΟΣ: Κ1 γυναικών

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

22:00 Ομαδικό Σπριντ Ανδρών (Προκριματικά)
22:19 Ομαδικό Pursuit Γυναικών (Προκριματικά)
23:10 Ομαδικό Σπριντ Ανδρών (Ημιτελικά)
23:23 Ομαδικό Pursuit Ανδρών (Προκριματικά)
00:21 Ομαδικό Σπριντ Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΙΠΠΑΣΙΑ

16:00-22:00 Ιππική δεξιοτεχνία

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Ξίφος Μονομαχίας Γυναικών (ομαδικά)

15:00-21:30
Γύρος των «16»
Προημιτελικοί
Κατατάξεις (5-8)
Ημιτελικοί
Κατατάξεις (5-6, 6-7)

21:00-01:50
Μικρός τελικός
ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΚΟΛΦ

Άνδρες

13:30 – 22:00 1ος Γύρος

ΤΖΟΥΝΤΟ

16:00-19:00
-100κ. (Α) & -78κ. (Γ) – Προκριματικά/ρεπεσάζ
21:30-00:10
Κατηγορίες -100κ. (Α) & -78κ. (Γ) ? (ΤΕΛΙΚΟΙ)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

14:30?20:10
14:30 Ημιτελικά: Δίκωπος γυναικών
14:50 Ημιτελικά: Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών
15:10 Ημιτελικά: Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών
15:30 Ημιτελικά: Τετράκωπος ανδρών άνευ πηδαλιούχου
15:50 Επαναληπτικά: Οκτάκωπος γυναικών
16:00 Επαναληπτικά: Οκτάκωπος ανδρών
16:12 Τελικός: Τετραπλό σκιφ ανδρών
16:24 Τελικός: Τετραπλό σκιφ γυναικών
16:44 Τελικός: Δίκωπος ανδρών
17:04 Τελικός: Διπλό σκιφ γυναικών
17:24 Τελικός: Διπλό σκιφ ανδρών
17:44 Τελικός: Τετράκωπος ελαφρών βαρών ανδρών
18:30 «Μικρός» Τελικός: Τετραπλό Σκιφ ανδρών
18:40 «Μικρός» Τελικός: Δίκωπος ανδρών
18:50 «Μικρός» Τελικός: Διπλό σκιφ γυναικών
19:00 «Μικρός» Τελικός: Διπλό σκιφ ανδρών
19:10 «Μικρός» Τελικός: Τετράκωπος ελαφρών βαρών άνευ πηδαλιούχου ανδρών
19:20 Αγώνες κατάταξης: Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών άνευ πηδαλιούχου γυναικών
19:40 Αγώνες κατάταξης: Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών
20:00 Αγώνες κατάταξης: Δίκωπος γυναικών

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:00 – 21:40
RS:X Ανδρών (7η, 8η και 9η Ιστιοδρομίες)
RS:X Γυναικών (7η, 8η και 9η Ιστιοδρομίες)
Finn Ανδρών (5η και 6η Ιστιοδρομίες)
470 Ανδρών (3η και 4η Ιστιοδρομίες)
470 Γυναικών (3η και 4η Ιστιοδρομίες)
Nacra 17 (3h, 4η, 5η και 6η Ιστιοδρομίες)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

15:00 50 μέτρα τουφέκι τριών στάσεων Γυναικών (προκριματικά)
18:00-19:15 50 μέτρα τουφέκι τριών στάσεων Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

19:00 (Προκριματικά)
50μ. ελεύθερο Ανδρών
800μ. ελεύθερο Γυναικών
100μ. πεταλούδα Ανδρών
200μ. ύπτιο Γυναικών

04:00
50μ. ελεύθερο Ανδρών (ημιτελικοί)
200μ. πρόσθιο Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
200μ. ύπτιο Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
200μ. ύπτιο Γυναικών (ημιτελικοί)
200μ. μικτή ατομική Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
100μ. ελεύθερο Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
100μ. πεταλούδα Ανδρών (ημιτελικοί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

16:00-18:00 Απλό Ανδρών Ημιτελικοί
02:30-04:45 Απλό Ανδρών, Μικρός τελικός (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΤΕΝΙΣ

18:00-02:00 Απλό Ανδρών – προημιτελικοί
Απλό Γυναικών – ημιτελικοί
Διπλό Γυναικών – ημιτελικοί
Μικτό – προημιτελικοί

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Άνδρες: 17:00-01:00 (Γ`, Δ`, Ε` Όμιλος & Αγώνες Lucky Losers)

Γυναίκες: 16:00-05:00 (Α`, Δ`, Ε` Όμιλος & Αγώνες Lucky Losers)
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Γυναίκες

Α ΟΜΙΛΟΣ
15:00 Ρωσία-Βραζιλία
16:20 Ιταλία-Αυστραλία

Β ΟΜΙΛΟΣ
17:40 Κίνα-ΗΠΑ
19:00 Ισπανία-Ουγγαρία

ΜΠΑΣΚΕΤ

Άνδρες

Β ΟΜΙΛΟΣ
20:15 Βραζιλία-Κροατία
01:00 Νιγηρία-Ισπανία
04:30 Λιθουανία-Αργεντινή

Γυναίκες

Α ΟΜΙΛΟΣ

18:15 Λευκορωσία-Τουρκία
21:30 Γαλλία-Βραζιλία
23:45 Ιαπωνία-Αυστραλία

ΒΟΛΕΪ

Ανδρες

Α ΟΜΙΛΟΣ
23:05 Καναδάς-Γαλλία
02:30 Ιταλία-Μεξικό
04:35 Βραζιλία-ΗΠΑ

Β ΟΜΙΛΟΣ
15:30 Ιράν-Κούβα
17:35 Ρωσία-Αίγυπτος
21:00 Πολωνία-Αργεντινή

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Άνδρες

Α ΟΜΙΛΟΣ
15:30 Τυνησία-Κατάρ
20:40 Δανία-Κροατία
03:50 Γαλλία-Αργεντινή

Β ΟΜΙΛΟΣ
17:30 Πολωνία-Αίγυπτος
22:40 Βραζιλία-Γερμανία
01:50 Σλοβενία-Σουηδία

ΧΟΚΕΙ

Άνδρες

Α ΟΜΙΛΟΣ
19:30 Ισπανία-Βέλγιο

Β ΟΜΙΛΟΣ
16:00 Ολλανδία-Ινδία
18:30 Αργεντινή-Γερμανία
17:00 Ιρλανδία-Καναδάς

Γυναίκες

Α ΟΜΙΛΟΣ
23:00 Γερμανία-Ισπανία

Β ΟΜΙΛΟΣ
01:30 ΗΠΑ-Ινδία
00:00 Αυστραλία-Αργεντινή
02:30 Ιαπωνία-Μ. Βρετανία

ΡΑΓΚΜΠΙ

Άνδρες

18:30 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 11-12
19:00 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 9-10
19:30 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 5-8
20:00 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 5-8
20:30 1ος Ημιτελικός
21:00 2ος Ημιτελικός
23:30 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 7-8
00:00 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 5-6
00:30 Αγώνας για το ΧΑΛΚΙΝΟ Μετάλλιο (Μικρός ΤΕΛΙΚΟΣ)
01:00 Αγώνας για το ΧΡΥΣΟ Μετάλλιο (ΤΕΛΙΚΟΣ)

close button

Κάντε Like: Zappit.gr στο Facebook