Φώτης Σεργουλόπουλος: «Το να είσαι ομοφυλόφιλος δεν είναι ιδεολογία, σου έρχεται είτε είσαι φασίστας, είτε αριστερός»
![Φώτης Σεργουλόπουλος](https://www.zappit.gr/wp-content/uploads/2024/02/sergoulopoulos92-1200x668.jpg)
«Ο σεξουαλικός προσανατολισμός σου έρχεται όπου κι αν είσαι», είπε ο Φώτης Σεργουλόπουλος.
Καλεσμένος στο πλατό της εκπομπής «Καλύτερα Αργά» ήταν ο Φώτης Σεργουλόπουλος, σε μια συνέντευξη εφ όλης της ύλης με την Αθηναϊδα Νέγκα. Ο γνωστός παρουσιαστής αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, και στον σεξουαλικό προσανατολισμό, τονίζοντας πως αυτό δεν είναι ιδεολογία.
«Το να είσαι ομοφυλόφιλος ή να είσαι γκέι ή να είσαι λεσβία αυτό δεν είναι ιδεολογία. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι ιδεολογία, δεν το αποφασίζεις εσύ και λες ότι “θα ακολουθήσω αυτό γιατί αυτό με εκφράζει”.
Ο σεξουαλικός προσανατολισμός σου έρχεται όπου κι αν είσαι, είτε είσαι φασίστας, είτε είσαι αριστερός, είτε είσαι οτιδήποτε ιδεολογικά», είπε ο Φώτης Σεργουλόπουλος.