Ολυμπιακοί Αγώνες: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ

Ολυμπιακοί Αγώνες
Τι θα δούμε τις πρώτες μέρες των αγώνων;

Το μεγάλο αθλητικό «πάρτι» ξεκινά τα ξημερώματα του Σαββάτου. Τι θα δούμε από την ΕΡΤ τις πρώτες μέρες των Ολυμπιακών Αγώνων;

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 5/8/2016

22:20 (ΕΡΤ-1): Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΪΡΟ – (Εκπομπή)
00:45 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑ – ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ – (Εκπομπή)
01:55 (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)
03:30 (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 6/8/2016

11:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

13:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:25 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ουγγαρία» – (Απευθείας μετάδοση)
16:25 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚOΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

19:15 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Προκριματικά Highlights – (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Αυστραλία – Γαλλία» (Απευθείας μετάδοση)
20:25 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΤΖΟΥΝΤΟ – 48kgr (Γ) & 60 kgr (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

23:10 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)

00:10 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ
00:25 (EΡT-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)

00:30 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Κίνα – ΗΠΑ» (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) και (Γ) Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Βραζιλία – Αυστραλία» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Βενεζουέλα – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)

05:10 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΚΥΡΙΑΚΗ, 7/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ουγγαρία) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Κίνα – ΗΠΑ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:35: (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Ελλάδα – Ιαπωνία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:45 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Βενεζουέλα – Σερβία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:30 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
15:40 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
14:25-20:15 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:55 – 18:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Αεροβόλο Πιστόλι (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

18:30 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – 2ος ΓΥΡΟΣ – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Βραζιλία – Λιθουανία» – (Απευθείας μετάδοση)

20:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοί 52 kg (Γ) 66 kg (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Σουηδία – Γερμανία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

22:05 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
23:30 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ Συγχρονισμένες Ανδρών – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2) – ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος-3ος Γύρος (Α & Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Σουηδία – Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Ισπανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος Γύρος (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
02:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ – «Νιγηρία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)

04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Αργεντινή – Ιράν» – (Απευθείας μετάδοση)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016- ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

close button

Κάντε Like: Zappit.gr στο Facebook