Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ – Οι ελληνικές συμμετοχές την 6η μέρα

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016
Ποιοι Έλληνες αθλητές αγωνίζονται σήμερα στο Ρίο της Βραζιλίας;

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ την 6η ημέρα

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
15:00-16:45 Ατομικό Γυναικών (φάση «16»)
21:00-23:10 Ατομικό Γυναικών (προημιτελικοί, ημιτελικοί, ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
22:00-00:10 Σύνθετο ατομικό γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ
14:00-20:00 Ομιλοι Ανδρών
Ομιλοι Γυναικών
Ομιλοι Διπλών Ανδρών
Ομιλοι Διπλών Γυναικών
Ομιλοι Μικτών
21:30-24:00 Ομιλοι Ανδρών
Ομιλοι Γυναικών
Ομιλοι Διπλών Ανδρών
Ομιλοι Διπλών Γυναικών
Ομιλοι Μικτών
01:30-05:00 Ομιλοι Ανδρών
Ομιλοι Γυναικών
Ομιλοι Διπλών Ανδρών
Ομιλοι Διπλών Γυναικών
Ομιλοι Μικτών

ΠΥΓΜΑΧΙΑ
17:00 – 19:45 Προκριματικοί 56, 64, 69, 81 κιλά ανδρών
23:00 – 01:45 Προκριματικοί 56, 64, 69, 81 κιλά ανδρών

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΣΛΑΛΟΜ
18:30 ? 22:00
Ημιτελικά: C2 ανδρών
Ημιτελικά: K1 γυναικών
ΤΕΛΙΚΟΣ: C2 ανδρών
ΤΕΛΙΚΟΣ: Κ1 γυναικών

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ
22:00 Ομαδικό Σπριντ Ανδρών (Προκριματικά)
22:19 Ομαδικό Pursuit Γυναικών (Προκριματικά)
23:10 Ομαδικό Σπριντ Ανδρών (Ημιτελικά)
23:23 Ομαδικό Pursuit Ανδρών (Προκριματικά)
00:21 Ομαδικό Σπριντ Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΙΠΠΑΣΙΑ
16:00-22:00  Ιππική δεξιοτεχνία

ΞΙΦΑΣΚΙΑ
Ξίφος Μονομαχίας Γυναικών (ομαδικά)
15:00-21:30
Γύρος των «16»
Προημιτελικοί
Κατατάξεις (5-8)
Ημιτελικοί
Κατατάξεις (5-6, 6-7)
21:00-01:50
Μικρός τελικός
ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΚΟΛΦ
Άνδρες
13:30 – 22:00 1ος Γύρος

ΤΖΟΥΝΤΟ
16:00-19:00
-100κ. (Α) & -78κ. (Γ) – Προκριματικά/ρεπεσάζ
21:30-00:10
Κατηγορίες -100κ. (Α) & -78κ. (Γ) ? (ΤΕΛΙΚΟΙ)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
14:30?20:10
14:30 Ημιτελικά: Δίκωπος γυναικών
14:50 Ημιτελικά: Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών
15:10 Ημιτελικά: Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών
15:30 Ημιτελικά: Τετράκωπος ανδρών άνευ πηδαλιούχου
15:50 Επαναληπτικά: Οκτάκωπος γυναικών
16:00 Επαναληπτικά: Οκτάκωπος ανδρών
16:12 Τελικός: Τετραπλό σκιφ ανδρών
16:24 Τελικός: Τετραπλό σκιφ γυναικών
16:44 Τελικός: Δίκωπος ανδρών
17:04 Τελικός: Διπλό σκιφ γυναικών
17:24 Τελικός: Διπλό σκιφ ανδρών
17:44 Τελικός: Τετράκωπος ελαφρών βαρών ανδρών
18:30 «Μικρός» Τελικός: Τετραπλό Σκιφ ανδρών
18:40 «Μικρός» Τελικός: Δίκωπος ανδρών
18:50 «Μικρός» Τελικός: Διπλό σκιφ γυναικών
19:00 «Μικρός» Τελικός: Διπλό σκιφ ανδρών
19:10 «Μικρός» Τελικός: Τετράκωπος ελαφρών βαρών άνευ πηδαλιούχου ανδρών
19:20 Αγώνες κατάταξης: Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών άνευ πηδαλιούχου γυναικών
19:40 Αγώνες κατάταξης: Διπλό σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών
20:00 Αγώνες κατάταξης: Δίκωπος γυναικών

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:00 – 21:40
RS:X Ανδρών (7η, 8η και 9η Ιστιοδρομίες)
RS:X Γυναικών (7η, 8η και 9η Ιστιοδρομίες)
Finn Ανδρών (5η και 6η Ιστιοδρομίες)
470 Ανδρών (3η και 4η Ιστιοδρομίες)
470 Γυναικών (3η και 4η Ιστιοδρομίες)
Nacra 17 (3h, 4η, 5η και 6η Ιστιοδρομίες)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
15:00  50 μέτρα τουφέκι τριών στάσεων Γυναικών (προκριματικά)
18:00-19:15  50 μέτρα τουφέκι τριών στάσεων Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
19:00 (Προκριματικά)
50μ. ελεύθερο Ανδρών
800μ. ελεύθερο Γυναικών
100μ. πεταλούδα Ανδρών
200μ. ύπτιο Γυναικών
04:00
50μ. ελεύθερο Ανδρών (ημιτελικοί)
200μ. πρόσθιο Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
200μ. ύπτιο Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
200μ. ύπτιο Γυναικών (ημιτελικοί)
200μ. μικτή ατομική Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
100μ. ελεύθερο Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
100μ. πεταλούδα Ανδρών (ημιτελικοί)
ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
16:00-18:00 Απλό Ανδρών Ημιτελικοί
02:30-04:45 Απλό Ανδρών, Μικρός τελικός (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΤΕΝΙΣ
18:00-02:00 Απλό Ανδρών – προημιτελικοί
Απλό Γυναικών – ημιτελικοί
Διπλό Γυναικών – ημιτελικοί
Μικτό – προημιτελικοί

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ
Άνδρες: 17:00-01:00 (Γ`, Δ`, Ε` Όμιλος & Αγώνες Lucky Losers)
Γυναίκες: 16:00-05:00 (Α`, Δ`, Ε` Όμιλος & Αγώνες Lucky Losers)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Γυναίκες
Α ΟΜΙΛΟΣ
15:00 Ρωσία-Βραζιλία
16:20 Ιταλία-Αυστραλία
Β ΟΜΙΛΟΣ
17:40 Κίνα-ΗΠΑ
19:00 Ισπανία-Ουγγαρία

ΜΠΑΣΚΕΤ
Άνδρες
Β ΟΜΙΛΟΣ
20:15 Βραζιλία-Κροατία
01:00 Νιγηρία-Ισπανία
04:30 Λιθουανία-Αργεντινή
Γυναίκες
Α ΟΜΙΛΟΣ
18:15 Λευκορωσία-Τουρκία
21:30 Γαλλία-Βραζιλία
23:45 Ιαπωνία-Αυστραλία

ΒΟΛΕΪ
Ανδρες
Α ΟΜΙΛΟΣ
23:05 Καναδάς-Γαλλία
02:30 Ιταλία-Μεξικό
04:35 Βραζιλία-ΗΠΑ
Β ΟΜΙΛΟΣ
15:30 Ιράν-Κούβα
17:35 Ρωσία-Αίγυπτος
21:00 Πολωνία-Αργεντινή

ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Άνδρες
Α ΟΜΙΛΟΣ
15:30 Τυνησία-Κατάρ
20:40 Δανία-Κροατία
03:50 Γαλλία-Αργεντινή
Β ΟΜΙΛΟΣ
17:30 Πολωνία-Αίγυπτος
22:40 Βραζιλία-Γερμανία
01:50 Σλοβενία-Σουηδία

ΧΟΚΕΙ
Άνδρες
Α ΟΜΙΛΟΣ
19:30 Ισπανία-Βέλγιο
Β ΟΜΙΛΟΣ
16:00 Ολλανδία-Ινδία
18:30 Αργεντινή-Γερμανία
17:00 Ιρλανδία-Καναδάς
Γυναίκες
Α ΟΜΙΛΟΣ
23:00 Γερμανία-Ισπανία
Β ΟΜΙΛΟΣ
01:30 ΗΠΑ-Ινδία
00:00 Αυστραλία-Αργεντινή
02:30 Ιαπωνία-Μ. Βρετανία

ΡΑΓΚΜΠΙ
Άνδρες
18:30 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 11-12
19:00 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 9-10
19:30 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 5-8
20:00 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 5-8
20:30 1ος Ημιτελικός
21:00 2ος Ημιτελικός
23:30 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 7-8
00:00 Αγώνας Κατάταξης για τις θέσεις 5-6
00:30 Αγώνας για το ΧΑΛΚΙΝΟ Μετάλλιο (Μικρός ΤΕΛΙΚΟΣ)
01:00 Αγώνας για το ΧΡΥΣΟ Μετάλλιο (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Το πρόγραμμα των Ελλήνων την 6η ημέρα

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
15:30 Αγγελόπουλος, Τζιάλλας, Τσίλης, Χρήστου, τετράκωπος άνευ, ημιτελικός
17:04 Ασουμανάκη, Νικολαϊδου, διπλό σκιφ, ΤΕΛΙΚΟΣ
17:44 Γιάνναρος, Ντούσκος, Μαγδανής, Πέτρου, τετράκωπος ελαφρών βαρών, ΤΕΛΙΚΟΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
19:16 Μελαδίνης Οδυσσεας, 50μ.Ελεύθερο – προκριματικός
19:20 Γκολομέεβ Κριστιάν, 50μ. Ελεύθερο – προκριματικός

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:05 Nacra 17 (3η, 4η, 5η, 6η ιστιοδρομία)
19:05 470 Ανδρών (3η, 4η ιστιοδρομία)
19:05 Finn Ανδρών (5η, 6η ιστιοδρομία)
19:05 RS:X Ανδρών (7η, 8η, 9η ιστιοδρομία)
19:15 RS:X Γυναικών (7η, 8η, 9η ιστιοδρομία)

close button

Κάντε Like: Zappit.gr στο Facebook