Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ και οι ελληνικές συμμετοχές της 5ης ημέρας

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016
Ποιοι Έλληνες αθλητές δίνουν μάχη σήμερα στο Ρίο της Βραζιλίας;

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα 10 Αυγούστου μέσω των συχνοτήτων της ΕΡΤ και του ΟΤΕ TV

14.30 Κωπηλασία (Α – Γ): τελικοί (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)
15.00 Πόλο (Α): Αυστραλία-Ιαπωνία (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)
16.00 Τζούντο: 70 κ. γυναικών/90 κ. αντρών, προκριματικά (OTE Sport4HD)
16.20 Πόλο (Α): Ελλάδα-Ουγγαρία (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)
16.35 Τένις (OTE Sport3HD)
17.40 Μπιτς Βόλεϊ (Α ή Γ): προκριματικά (OTE Sport2HD)
17.40 Τένις (ΕΡΤ3)
18.50 Ποδόσφαιρο (Α): Αργεντινή-Ονδούρα ή Αλγερία-Πορτογαλία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)
19.00 Κολύμβηση (Α – Γ): προκριματικά (ΕΡΤ1, OTE Sport1HD)
20.15 Μπάσκετ (Α): Σερβία-Γαλλία (ΕΡΤ3, OTE Sport2HD)
20.55 Τοξοβολία: προκριματικά (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD)
21.00 Σκοποβολή (Α): Double Trap (ΕΡΤ1)
21.10 Κανόε Καγιάκ (Α): Σλάλομ, Κ1, ημιτελικοί & τελικός (OTE Sport1HD)
21.30 Τζούντο: 70 κ. γυναικών/90 κ. αντρών, τελικοί (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport4HD)
22.00 Άρση Βαρών (Γ): 69 κ. (ΕΡΤ3)
22.15 Συγχρονισμένες Καταδύσεις (Α): Βατήρας 3 μ., τελικοί (OTE Sport1HD)
22.15 Ενόργανη Γυμναστική (Α): Σύνθετο ατομικό, τελικοί (ΕΡΤ1 [από 21:55], OTE Sport2HD)
23.30 Ξιφασκία (Γ): Ξίφος Ασκήσεων, ατομικό, τελικός (OTE Sport1HD)
23.35 Πόλο (Α): Μαυροβούνιο-Ιταλία (ΕΡΤ3)
00.35 Τένις (Α – Γ): προκριματικά (ΕΡΤ3, OTE Sport3HD)
01.00 Μπάσκετ (Α): Αυστραλία-ΗΠΑ (ΕΡΤ1, OTE Sport2HD)
01.10 Άρση Βαρών (Α): 77 κ., τελικός (OTE Sport4HD)
01.30 Πόλο (Α): Βραζιλία-Σερβία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)
02.50 Πόλο (Α): Ισπανία-Κροατία (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport1HD)
04.00 Κολύμβηση (Α – Γ): τελικοί (ΕΡΤ1, OTE Sport1HD)
04.00 Ποδόσφαιρο (Α): Δανία-Βραζιλία (OTE Sport4HD)
04.30 Μπάσκετ (Α): Βενεζουέλα-Κίνα (ΕΡΤ2, ΕΡΤ HD, OTE Sport2HD)
05.00 Βόλεϊ (Γ): Βραζιλία-Ιαπωνία (ΕΡΤ3)

Οι Ελληνικές συμμετοχές την 5η ημέρα

 

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

14:30 Κοντοχριστοπούλου Αικατερίνη-Μαρία, ξίφος ασκήσεως, ατομικό, με Ντο (Βιετνάμ) γύρος των 64

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

15:30 Αγγελόπουλος – Τζιάλλας – Τσίλης – Χρήστου, τετράκωπος άνευ, ημιτελικός

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

16:20 Ελλάδα – Ουγγαρία (3η αγωνιστική)

ΤΖΟΥΝΤΟ

17:54 Ηλιάδης Ηλίας, -90κ. με Τσενγκ (Κίνα)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:05 470 (Μάντης – Καγιαλής), 1η ιστιοδρομία
19:05 Nacra 17 (Μπεκατώρου – Πατενιώτης) 1η ιστιοδρομία

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

19:35 Χρήστου Απόστολος, 200μ., ύπτιο, προκρ.
20:19 Βαζαίος Ανδρέας, 200μ, μικτή ατομική, προκρ.

close button

Κάντε Like: Zappit.gr στο Facebook