Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ και οι Ελληνικές συμμετοχές της 4ης ημέρας

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016
Ποιοι Έλληνες αθλητές δίνουν σήμερα τη μάχη τους στο Ρίο της Βραζιλίας;

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ για σήμερα Τρίτη, 9 Αυγούστου

14:25 – 19.03 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικοί

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικοί 63Kgr (Γ) & 81Kgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)

17:30 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Γερμανία – Πολωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY

19:00 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ
19:55 (ΕΡΤ-2): ΙΠΠΑΣΙΑ – Υπερπήδηση εμποδίων (Ατομικό) – Τελικός, απονομές (Απευθείας μετάδοση)
20:55 (ΕΡΤ-1): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ- Αεροβόλο Πιστόλι 25μ (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-2)-: ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοίο 63 Kgr (Γ) & 81 Kgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Ομαδικό (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

22:30 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

22:45 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – Highlights (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-2): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:35 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY

00:35 – 05:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Λιθουανία-Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)

01:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ιταλία – ΗΠΑ» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

03:05 (ΕΡΤ-3):- ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αργεντινή – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
05:00 – 06:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Προημιτελικός (Α)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

Αρκετές είναι οι ελληνικές συμμετοχές που θα έχουμε στην τέταρτη ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο. Δείτε το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών. Στην κωπηλασία, την σκοποβολή, την τοξοβολία, το τζούντο, την ιστιοπλοΐα και την κολύμβηση θα έχει η Ελλάδα αγωνιστική παρουσία την 4η ημέρα (Τρίτη 9/8) των 31ων Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο. Στην κωπηλασία, δύο ελληνικά πληρώματα (διπλό σκιφ γυναικών, τετράκωπος άνευ ελ.βαρών) αγωνίζονται στα ημιτελικά, ενώ η «χάλκινη» Ολυμπιονίκης του Ρίο χθες στο αεροβόλο πιστόλι 10 μέτρων, συμμετέχει και στα προκριματικά στο πιστόλι 25μ. Στην τοξοβολία, η Ψάρρα αγωνίζεται στη φάση των 64, ενώ ο Ρομάν Μουστόπουλος θα συμμετέχει στα -81 κιλά του τζούντο. Δράση έχουμε και στην ιστιοπλοία σε Finn και RSX, ενώ στα προκριματικά της κολύμβησης συμμετέχουν οι Γκολομέεβ, Κουλούρης και Σαμιλίδης.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών την 4η ημέρα

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
16:20 Ημιτελικά – Διπλό σκιφ γυναικών (Νικολαίδου/Ασουμανάκη)
16:50 Ημιτελικά – Τετράκωπος χωρίς πηδαλιούχο ελαφρών βαρών ανδρών (Ντούσκος/Γιάνναρος/Πέτρου/Μαγδανής)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
15:00 Κορακάκη Αννα, 25m Πιστόλι, προκριματικά

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
15:39 Ψάρρα Ευαγγελία με Καουανάκα (Ιαπωνία) φάση των 64

ΤΖΟΥΝΤΟ
16:54 Μουστόπουλος Ρομάν, -81 Kg πρώτος γύρος με Τούρσιος (Ελ Σαλβαδόρ)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:05 Μιτάκης (Finn – 1η & 2η ιστιοδρομία)
19:05 Κοκκαλάνης (RSX – 4η, 5η & 6η ιστιοδρομία)
19:05 Σκαρλάτου (RSX – 4η, 5η & 6η ιστιοδρομία)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
13:14 Γκολομέεβ Κριστιάν, 100μ ελεύθερο, προκριματικά
13:55 Κουλούρης Δημήτρης, 200μ πρόσθιο, προκριματικά
14:00 Σαμιλίδης Παναγιώτης, 200μ πρόσθιο προκριματικά

close button

Κάντε Like: Zappit.gr στο Facebook