Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ και οι ελληνικές συμμετοχές της 2ης μέρας

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016
2016 Rio Olympics - Opening ceremony - Maracana - Rio de Janeiro, Brazil - 05/08/2016. Flagbearer Sofia Bekatorou (GRE) of Greece leads her contingent during the opening ceremony. REUTERS/Richard Heathcote/Pool FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS.
Ποιοι Έλληνες αθλητές αγωνίζονται την Κυριακή 7 Αυγούστου;

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ΕΡΤ την Κυριακή 6/8

14:30 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
15:40 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
14:25-20:15 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:55 – 18:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Αεροβόλο Πιστόλι (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

18:30 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – 2ος ΓΥΡΟΣ – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Βραζιλία – Λιθουανία» – (Απευθείας μετάδοση)

20:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοί 52 kg (Γ) 66 kg (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Σουηδία – Γερμανία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

22:05 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
23:30 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ Συγχρονισμένες Ανδρών – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2) – ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος-3ος Γύρος (Α & Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Σουηδία – Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Ισπανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος Γύρος (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
02:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ – «Νιγηρία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)

04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Αργεντινή – Ιράν» – (Απευθείας μετάδοση)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016- ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

Οι ελληνικές συμμετοχές της 2ης ημέρας

Κυριακή 7/8, 15:00
Σκοποβολή
Προκριματικά: Αεροβόλο πιστόλι 10μ (Γ)
Ελληνική συμμετοχή: Άννα Κορακάκη

16:00
Πινγκ Πονγκ
2ος γύρος: Μονό (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Παναγιώτης Γκιώνης

18:00
Κωπηλασία
Προκριματικά: Τετράκωπος (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Χρήστου – Γιώργος Τζιάλλας – Διονύσης Αγγελόπουλος – Γιάννης Τσίλης

20:17
Κολύμβηση
Προκριματικά: 100μ ύπτιο (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Απόστολος Χρήστου

21:09
Κολύμβηση
Προκριματικά: 4×100μ ελεύθερο (Α)
Ελληνική συμμετοχή: Κριστιάν Γκολομέεφ – Οδυσσέας Μελαδίνης – Χρήστος Κατραντζής – Δημήτρης Δημητρίου

23:30
Ενόργανη Γυμναστική Προκριματικά (Γ)
Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Μιλλούση

Δευτέρα 8/8, 02:00
Πινγκ Πονγκ
3ος γύρος: Μονό (Α)
Ελληνική συμμετοχή: * Σε περίπτωση πρόκρισης ο Παναγιώτης Γκιώνης θα αντιμετωπίσει τον Ιάπωνα Τζουν Μιζουτάνι.

Δευτέρα 8/8, 05:09
Κολύμβηση
Ημιτελικά: 100μ ύπτιο (Α) * Σε περίπτωση πρόκρισης του Απόστολου Χρήστου

Δευτέρα 8/8, 05:54
Κολύμβηση
Τελικός: 4×100μ ελεύθερο (Α) * Σε περίπτωση πρόκρισης της ελληνικής τετράδας

close button

Κάντε Like: Zappit.gr στο Facebook