Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της 14ης μέρας

Ολυμπιακοί Αγώνες
Διαβάστε αναλυτικά...

Πλούσιο είναι και το σημερινό αθλητικό πρόγραμμα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Ξεκινά η Primera Division.
Αναλυτικά:

Ολυμπιακοί Αγώνες

06.00 Μπιτς Βόλεϊ (Α): τελικός (OTE Sport1D)
13.55 Στίβος (Α): 50 χλμ. Βάδην, τελικός (OTE Sport1D)
15.55 Ιππασία: Υπερπήδηση Εμποδίων, ατομικό, τελικοί (OTE Sport3D)
16.15 Ρυθμική Γυμναστική: ατομικό, προκριματικά (OTE Sport2D)
17.45 Μπάντμιντον (Α – Γ): τελικοί (OTE Sport3D)
18.25 Συγχρονισμένη κολύμβηση: ομαδικό, τελικός (OTE Sport1D)
19.00 Βόλεϊ (Α): 1ος ημιτελικός (OTE Sport4D)
19.25 Ιππασία: Υπερπήδηση Εμποδίων, ατομικό, τελικοί (OTE Sport2D)
19.55 Πυγμαχία: 75 κ. (Γ) & 52 κ., 64 κ., 91+ κ. (Α), ημιτελικοί / 60 κ. (Γ), τελικός (OTE Sport3D)
20.25 Στίβος (Γ): 20 χλμ. Βάδην, τελικός (OTE Sport1D)
21.30 Μπάσκετ (Α): 1ος ημιτελικός (OTE Sport2D)
21.30 Πόλο (Γ): τελικός (OTE Sport4D)
22.30 Ελευθέρα Πάλη (Α): 57 κ. και 74 κ., ρεπεσάζ και τελικοί (OTE Sport3D)
23.00 Χόκεϊ (Γ): τελικός (OTE Sport1D)
23.30 Ποδόσφαιρο (Γ): τελικός (OTE Sport4D)
01.00 Μπάσκετ (Α): 2ος ημιτελικός (OTE Sport2D)
01.55 Τάε Κβον Ντο: 67 κ. (Γ) και 80 κ. (Α), ρεπεσάζ και τελικοί (OTE Sport3D)
02.00 Στίβος: τελικοί (OTE Sport1D)
02.20 Στίβος (Γ): Επί κοντώ, τελικός (OTE Sport4D)
03.00 Στίβος (Α): Σφυροβολία, τελικός (OTE Sport2D)
04.30 Βόλεϊ (Α): 2ος ημιτελικός (OTE Sport2D)

La Liga

21.45 Μάλαγα-Οσασούνα (OTE Sport8D)
23.00 Ντεπορτίβο Λα Κορούνια-Έιμπαρ (OTE Sport7D)

Επίσης…

21.45 Ligue 1: Λιόν-Καέν (NovasportsS1HD)
22.00 Premier League: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σαουθάμπτον (OTE Sport5D)

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 14ης μέρας στους Ολυμπιακούς Αγώνες:

ΣΤΙΒΟΣ
14.00 50 χλμ βάδην Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
20.30 20 χλμ βάδην Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
02.30 Επί κοντώ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
02.40 4χ400μ Γυναικών (προκριματικές σειρές)
03.05 Σφυροβολία Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
03.10 4χ400μ Ανδρών (προκριματικές σειρές)
03.40 5.000μ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
04.15 4χ100μ Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
04.35 4χ100μ Ανδρών (προκριματικές σειρές)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ
14:30 Απλό Ανδρών (Ημιτελικά)
16:10 Απλό Γυναικών (Μικρός τελικός)
17:00 Απλό Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:50 Διπλό Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΠΥΓΜΑΧΙΑ
20:00 Ημιτελικοί 52 κιλά Ανδρών
20:30 Ημιτελικοί 64 κιλά Ανδρών
21:00 Ημιτελικοί +91 κιλά Ανδρών
21:30 Ημιτελικοί 75 κιλά Γυναικών
22:00 ΤΕΛΙΚΟΣ 57 κιλά Γυναικών

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΗΡΕΜΩΝ ΝΕΡΩΝ
15:00-16:45
Κ1 ανδρών 200μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)
C2 ανδρών 1000μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)
K4 γυναικών 500μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)
Κ4 ανδρών 1000μ. (Προκριματικά, Ημιτελικά)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΒΜΧ
19:30 Ημιτελικά Γυναικών
19:38 Ημιτελικά Ανδρών
21:00 ΤΕΛΙΚΟΣ Γυναικών
21:10 ΤΕΛΙΚΟΣ Ανδρών

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
22:00 10μ. Ανδρών (Προκριματικός)

ΓΚΟΛΦ
13:30 – 22:00 – 3ος γύρος Γυναικών

ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ
18:00 Κολύμβηση Γυναικών
21:30 Ιππασία Γυναικών
00:00 Σύνθετο (Αγώνας δρόμου/Σκοποβολή) Γυναικών – ΤΕΛΙΚΟΣ

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
16:20-19:20 Προκριματικά Σύνθετο ατομικό
20:50-23:50 Προκριματικά Σύνθετο ατομικό

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
18:00 Ομαδικό (Ελεύθερο) – ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ
15:00-19:00 -80κ. (Α) & -67κ (Γ) – Προκριματικά
21:00-00:00 -80κ. (Α) & -67κ (Γ) – Προημιτελικά, Ημιτελικά
02:00-05:05 -80κ. (Α) & -67κ (Γ) – Ρεπεσάζ, ΤΕΛΙΚΟΙ

ΠΑΛΗ
16:00-19:00 Ελευθέρα (Α) 57κ., 74κ. – Προκριματικά/ρεπεσάζ
22:00-01:00 Ελευθέρα (Α) 57κ., 74κ. – ΤΕΛΙΚΟΙ

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΙ Άνδρες
04:00 Μικρός Τελικός
06:00 ΤΕΛΙΚΟΣ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Γυναίκες
16:00 Βραζιλία-Κίνα (Θέσεις 7-8)
17:20 Ουγγαρία-Ρωσία (Μικρός τελικός)
20:10 Αυστραλία-Ισπανία (Θέσεις 5-6)
21:30 ΗΠΑ-Ιταλία (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΜΠΑΣΚΕΤ
Άνδρες Ημιτελική Φάση
21:30 Ισπανία-ΗΠΑ
01:00 Αυστραλία-Σερβία

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Γυναίκες
19:00 Βραζιλία-Καναδάς (Μικρός Τελικός)
23:30 Σουηδία-Γερμανία (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΒΟΛΕΪ Άνδρες
Ημιτελική Φάση
19:00 Ιταλία-ΗΠΑ
04:15 Ρωσία-Βραζιλία

ΧΑΝΤΜΠΟΛ Άνδρες
Ημιτελική Φάση
21:30 Γαλλία-Γερμανία
02:30 Πολωνία-Δανία

ΧΟΚΕΙ Γυναίκες
18:00 Γερμανία-Νέα Ζηλανδία (Μικρός Τελικός)
23:00 Ολλανδία-Μ. Βρετανία (ΤΕΛΙΚΟΣ)

close button

Κάντε Like: Zappit.gr στο Facebook