Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Το πρόγραμμα και οι ελληνικές συμμετοχές της 9ης ημέρας

Ολυμπιακοί Αγώνες
Πλούσιο το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών την 9η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων στο Ρίο.

Πολλές οι ελληνικές συμμετοχές και σήμερα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα:

Η ελληνική παρουσία την 9η ημέρα των 31ων Ολυμπιακών Αγώνων:

ΣΤΙΒΟΣ

15:30 Ράνια Ρεμπούλη – Μαραθώνιος

15:30 Παναγιώτα Βλαχάκη – Μαραθώνιος

15:30 Σοφία Ρήγα – Μαραθώνιος

02:30 Κωνσταντίνος Μπανιώτης – Ύψος ανδρών (α` προκριματικό γκρουπ)

02:55 Βούλα Παπαχρήστου – Τριπλούν γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

17:00 Ευαγγελία Παπάζογλου/Ευαγγελία Πλατανιώτη – Ντουέτο Ελεύθερο

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:05 Γιάννης Μιτάκης – Finn (9η και 10η ιστιοδρομία)

19:05 Βύρων Κοκκαλάνης – RSX ανδρών (Medal Race)

19:05 Σοφία Μπεκατώρου/Μιχαήλ Πατενιώτης – Nacra 17 (10η, 11η & 12η ιστιοδρομία)

19:15 Παναγιώτης Μάντης/Παύλος Καγιαλής – 470 ανδρών (6η, 7η & 8η ιστιοδρομία)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

20:10 Αυστραλία-Ελλάδα (5η αγωνιστική, Α` όμιλος)

Το πρόγραμμα της 9ης ημέρας στο Ρίο ΣΤΙΒΟΣ

15.30 Μαραθώνιος Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

02.30 Ύψος Ανδρών (προκριματικά)

02.35 400μ Γυναικών (Ημιτελικές σειρές)

02.55 Τριπλούν Γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ

03.00 100μ Ανδρών (Ημιτελικές σειρές)

03.30 1.500μ Γυναικών (Ημιτελικές σειρές)

04.00 400μ Ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ

04.25 100μ Ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

20:00 Ασκήσεις εδάφους ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

20:47 Άλμα γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

21:34 Πλάγιος ίππος ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

22:21 Ασύμμετροι ζυγοί γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ

14:00-19:30 Ομιλοι Ανδρών

Ομιλοι Γυναικών

21:30-24:00 Ομιλοι Ανδρών

Ομιλοι Γυναικών

01:30-04:30 Ομιλοι Γυναικών

Προημιτελικά Μικτών

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

17:00 Προκριματικά 75 κιλά Γυναικών

17:30 Προκριματικά 56 κιλά Ανδρών

18:30 Ημιτελικός 60 κιλά Ανδρών

18:45 Προκριματικά 64 κιλά Ανδρών

19:45 Προημιτελικοί 81 κιλά Ανδρών

20:15 ΤΕΛΙΚΟΣ 49 κιλά Ανδρών

23:00 Προκριματικά 75 κιλά Γυναικών

23:30 Προκριματικά 56 κιλά Ανδρών

00:30 Ημιτελικός 60 κιλά Ανδρών

00:45 Προκριματικά 64 κιλά Ανδρών

00:45 Προημιτελικοί 81 κιλά Ανδρών

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

22:00 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (Προκριματικά)

22:40 Omnium Ανδρών Scratch Race (1/6)

23:04 Ατομικό Σπριντ Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

23:12 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (Γύρος 1/16)

23:50 Omnium Ανδρών Ατομικό Pursuit (2/6)

00:51 Ατομικό Σπριντ Γυναικών (Ρεπεσάζ)

01:15 Omnium Ανδρών Elimination Race (3/6)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

22:00 3μ. Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΙΠΠΑΣΙΑ

16:00-19:40 Υπερπήδηση εμποδίων

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Ξίφος Μονομαχίας Ανδρών (ομαδικό)

15:00-21:30

Γύρος των «16»

Προημιτελικοί

Κατατάξεις (5-8)

Ημιτελικοί

Κατατάξεις (5-6, 6-7)

21:00-01:50

Μικρός τελικός

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΚΟΛΦ

Άνδρες

13:30 – 21:50 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:00 – 22:45

RS:X Ανδρών (Ιστιοδρομία ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ)

RS:X Γυναικών (Ιστιοδρομία ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ)

Finn Ανδρών (9η και 10η Ιστιοδρομία)

470 Ανδρών (6η, 7η και 8η Ιστιοδρομία)

470 Γυναικών (6η, 7η και 8η Ιστιοδρομία)

Nacra 17 (10η, 11η και 12η Ιστιοδρομία)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

15:00 50 μέτρα τουφέκι τριών στάσεων Ανδρών (προκριματικά)

19:00 50 μέτρα τουφέκι τριών στάσεων Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΜΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

17:00 Ντουέτο (Προκριματικός ? ελεύθερο πρόγραμμα)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

16:00-19:00 Προημιτελικά ομαδικών Ανδρών

21:00-24:00 Προημιτελικά ομαδικών Ανδρών

01:30-04:30  Ημιτελικά ομαδικών Γυναικών

ΤΕΝΙΣ

18:00-02:00 Απλό Ανδρών – ΤΕΛΙΚΟΣ & «Μικρός» τελικός

Διπλό Γυναικών – ΤΕΛΙΚΟΣ

Μικτό – ΤΕΛΙΚΟΣ & «Μικρός» τελικός

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

21:30  +75 κιλά Γυναικών (Β΄ γκρουπ)

01:00  +75 κιλά Γυναικών (Α΄ γκρουπ) – ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΑΛΗ

16:00-19:00 Ελληνορωμαϊκή 59κ., 75κ. – Προκριματικά/ρεπεσάζ

22:00-01:00 Ελληνορωμαϊκή 59κ., 75κ. – ΤΕΛΙΚΟΙ

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΙ

Άνδρες

Γύρος 16

Γυναίκες

Προημιτελικά

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Άνδρες

Α ΟΜΙΛΟΣ

20:10 Αυστραλία-ΕΛΛΑΔΑ

01:30 Σερβία-Ιαπωνία

02:50 Βραζιλία-Ουγγαρία

Β ΟΜΙΛΟΣ

18:50 Μαυροβούνιο-Ισπανία

21:30 ΗΠΑ-Ιταλία

22:50 Γαλλία-Κροατία

ΜΠΑΣΚΕΤ

Άνδρες

Α ΟΜΙΛΟΣ

20:15 ΗΠΑ-Γαλλία

01:00 Αυστραλία-Βενεζουέλα

04:30 Σερβία-Κίνα

Γυναίκες

Β ΟΜΙΛΟΣ

18:15 Κίνα-ΗΠΑ

21:30 Σενεγάλη-Σερβία

23:45 Ισπανία-Καναδάς

ΒΟΛΕΪ

Γυναίκες

Α ΟΜΙΛΟΣ

17:35 Κορέα-Καμερούν

02:30 Ιαπωνία-Αργεντινή

04:35 Βραζιλία-Ρωσία

Β ΟΜΙΛΟΣ

15:30 Σερβία-Ολλανδία

21:00 Ιταλία-Πουέρτο Ρίκο

23:05 ΗΠΑ-Κίνα

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Γυναίκες

Α ΟΜΙΛΟΣ

15:30 Μαυροβούνιο-Βραζιλία (Α’ Ομιλος)

22:40 Νορβηγία-Ρουμανία (Α’ Ομιλος)

01:50 Ισπανία-Ανγκόλα (Α’ Ομιλος)

Β ΟΜΙΛΟΣ

17:30 Σουηδία-Γαλλία (Β’ Ομιλος)

20:40 Ολλανδία-Ρωσία (Β’ Ομιλος)

03:50 Αργεντινή-Κορέα (Β’ Ομιλος)

ΧΟΚΕΪ

Άνδρες

Προημιτελικά

16:00  Ισπανία-Αργεντινή

18:30  Βέλγιο-Ινδία

00:00  Ολλανδία-Αυστραλία

02:30  Γερμανία-Νέα Ζηλανδία

close button

Κάντε Like: Zappit.gr στο Facebook