Μουντιάλ 2014: Τι τηλεθέαση σημείωσαν οι αγώνες της Παρασκευής;

Δείτε αναλυτικά τις μετρήσεις

Με έναν καταπληκτικό Ρόμπεν η Ολλανδία ταπείνωσε το βράδυ της Παρασκευής την παγκόσμια πρωταθλήτρια, Ισπανία επικρατώντας με 5-1 στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου στο παγκόσμιο κύπελλο της Βραζιλίας. Νωρίτερα, το Μεξικό πέτυχε το μοναδικό γκολ στο 61ο λεπτό και νίκησε το Καμερούν.

Τι τηλεθέαση σημείωσαν οι αγώνες;

Με τα δημοφιλή ελληνικά σίριαλ είχαν να αναμετρηθούν οι χθεσινοί αγώνες του Μουντιάλ και το αποτέλεσμα σε κάποιες περιπτώσεις ήταν αμφίρροπο, ενώ σε κάποιες άλλες είχαμε ξεκάθαρο νικητή.

Με μέσο όρο 22,7% στο σύνολο και 29,7% στο δυναμικό κοινό ο αγώνας Μεξικό – Καμερούν αντιμετώπισε ικανοποιητικά το αντίπαλο Μπρούσκο που σημείωσε 26,5% και 22,3% αντίστοιχα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας βρέθηκε πολύ πιο ψηλά από τα δελτία ειδήσεων που έχασαν αρκετές μονάδες.

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Ισπανία και Ολανδία κράτησε στη ΝΕΡΙΤ το 19,9% των τηλεθεατών στο σύνολο και το 21,9% στο δυναμικό κοινό. Τα Κλεμμένα Όνειρα με τις καταιγιστικές τους εξελίξεις πριν το φινάλε κατάφεραν να μείνουν μπροστά με 32,7% και 25,7% αντίστοιχα.